Selveri Köök rajas Tartusse Lõuna-Eesti tootmise

PRESSITEADE

1. juuli 2005
Jaekaubandusketi A-Selver ASi valmistoite valmistav Selveri Köök rajas Tartusse  tootmise, mis hakkab Selveri Köögi toodanguga varustama Selveri keti Lõuna-Eesti kauplusi. Selveri Köögi Tartu üksus annab tööd 70le inimesele ning üksus hakkab andma kuni kolmandikku Selveri Köögi kogutoodangust.

„Selveri Köögi Tartu tootmisüksuse rajamine võimaldab meil varustada kõiki Selveri Lõuna-Eesti kauplusi igal hommikul värske Selveri Köögi toodanguga,” rääkis Selveri ostu- ja turundusdirektor Iivi Saar. „Selveri Köögi Tartu üksus hakkab varustama aasta lõpuks ühtekokku 7 Selverit – 4 Selverit Tartus, Vilja Selverit Võrus, Männimäe Selverit Viljandis ning Valga Selverit.”

Selveri Köögil on Tartus kaks osakonda – kulinaaria tootmine asub Anne Selveris ning pagari- ja kondiitritooted valmivad Ringtee Selveris. Selveri Köögi juhataja Reet Rum ütles, et Tartus valmistatakse kõiki Selveri Köögi sortimendis olevaid valmistoite, magustoite, salateid ja peolauatooteid. „Lisaks sellele toodetakse Tartus ka populaarsemaid Tirsi tooteid – saiad, pontšikud ning pirukad, mida toodame ainult Tartus,” selgitas Reet Rum. „Tirsi toodetest oleme Selveri Köögi üldmenüüsse lisanud ka kaks väga populaarset salatit, mida toodame ka Tallinnas.”

Selveri Köögis töötab 190 inimest, neist 70 Tartus. Tallinnas on Selveri Köögil 800 m² pinda, Tartus Anne Selveris (kulinaaria) on 400 m² ning Ringtee Selveris (pagari- ja kondiitritooted) 200 m² pinda. Ainult Tartus valmistatavad Selveri Köögi tooted on näiteks hommikusai, vormisai, batoon, rosinasai, sepik, pontšik, kohupiima-, liha- ja moosipirukas. Selveri Köögi sortimendis on ühtekokku 250 nimetust. Selveri Köögi Tartu üksus peaks teisel poolaastal valmistama ca kolmandiku Selveri Köögi toodangust. Selveri Köök annab Selveri keti käibest ligi 6%.

Selveri (www.selver.eu) ketti kuulub hetkel 15 kauplust, millest seitse asuvad Tallinnas, kolm Tartus ja viis maakonnakeskustes – Viljandis, Pärnus, Rakveres, Kuressaares ja Võrus. Sellel aastal avab Selver veel viis kauplust – Valga Selveri; Pelgulinna Selveri ja Mustakivi Selveri Tallinnas; Sõbra Selveri Tartus ja Suurejõe Selveri Pärnus. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd 1420-le inimesele. Ettevõtte 2004. aasta käive oli 1,47 miljardit krooni.
 

< Tagasi

UUDISKIRI

Lisaks uudistele veebis saadab Selver kõigile huvilistele igakuiselt teateid uudiskirja kujul. Uudiskirjaga liituda saab Partnerkaardi veebiküljelt.